Mangix

Bleach

Prehľad

Ičigo Kurosaki bol normálny stredoškolský študent. Teda, až na to, že mal dve šialené sestry, ešte šialenejšieho otca, že sa rád bil a videl mŕtvych ľudí. To posledné bolo asi tak najmenšie z jeho problémov. Ičigo s mŕtvymi vychádzal celkom dobre - aspoň do chvíle, než sa mu v živote objavila záhadná Rukia Kučiki, ktorá mu na krk hodila nebezpečnú úlohu. Už nestačilo iba mŕtvych vidieť. Bolo treba aj za nich bojovať.

Source: Crew Manga

Ďalšie info

  • Počet kapitol: 706
  • Publikovanie (v čase písania): dokončené
  • Autor: Tite Kubo
Bleach

Recenzia

Príbeh : 7/10

Príbeh je celkom fajn. Najlepšia časť príbehu je bezkonkurenčne Soul Society (doslovný preklad "spoločnosť duše"). Tu sa ukázalo že tento príbeh má veľmi veľké spektrum rôznych postáv. Ukázali sa tu aj mnohé postavy a ich sily ktoré budú nasledované v ďalších častiach príbehu. Postupne už príbeh alebo padá v kvalite, alebo zase narastá.

Vzhľad : 9/10

Vzhľad sa mi veľmi páčil, či už kvôli veľmi pekne nadizajnovaným postavám, alebo kvôli krásnym pozadiam, ktoré ale neprekážali deju pred nimi. Dobre vystihovali aj pocity samotných postáv, keď postavy boli v hrozných situáciach, pozadie sa zčiernilo, keď zase boli pekné a šťastné chvíle, pozadie sa rozjasnilo.

Postavy : 6/10

Postavy, no postavy, neviem čo na to povedať, podľa mňa najhoršia časť tohto komiksu, ostatný ich vidia ako najlepšiu. Žiadna postava mi neprišla sympatická, ale je to stále len môj názor, ale aj moja recenzia :)

Celkovo : 7,5/10

Celkovo, Bleach je veľmi solídny komiks, ktorý by som osobne odporučil. Nebolo to najlepšie čítanie môjho života, ale stálo to za to.