Mangix

Chainsaw man

Prehľad

Denji je okradnutý o normálny tínedžerský život a nezostane mu nič iné, len obrovský dlh svojho otca. Jeho jediným spoločníkom je jeho maznáčik, diabol s motorovou pílou Pochita, s ktorým zabíja diablov za peniaze, ktoré nevyhnutne skončia vo vreckách jakuzy. Jediné, čo Denji dokáže, je snívať o dobrom, jednoduchom živote: život s chutným jedlom a krásnou priateľkou po jeho boku. Ale akt zištnej zrady yakuzy vedie k Denjiho brutálnej, predčasnej smrti, ktorá zničí všetku nádej, že niekedy dosiahne šťastie. Je pozoruhodné, že stará zmluva umožňuje Pochitovi splynúť so zosnulým Denjim a udeliť mu diabolské sily, čím sa zmení na hybrida schopného premeniť časti svojho tela na motorové píly. Keďže Denjiho nové schopnosti predstavujú pre spoločnosť značné riziko, elitná lovkyňa diablov Makima z Úradu verejnej bezpečnosti sa ho ujme a nechá ho žiť, pokiaľ poslúchne jej príkaz. Denji, vedený prísľubom spokojného života po boku atraktívnej ženy, venuje všetko a zo všetkých síl bojuje, aby sa jeho naivné sny stali skutočnosťou.

Source: MyAnimeList

Ďalšie info

  • Počet epizód: 12
  • Vysielanie (v čase písania): dokončené
  • Štúdio: MAPPA
Chainsawman

Recenzia

Príbeh : 9/10

Čo k tomu dodať, je to Chainsaw Man, jeden z najlepších novodobých komiksových príbehov. Jednoduchý, efektívny, zábavný.

Vzhľad : 6/10

Je veľká škoda že tak ako je príbeh excelentný, štúdio s ním tak nezaobchádzalo. Všetky scény sú výborne naanimované, ale keď príde na bojové scény, je tam vidno veľa CGI (3D animácia) ktoré je pri najlepšom priemerné.

Postavy : 9/10

Postavy sú dobré, vtipné, vzhľadom pekné, atď, atď. Ale k veci, hlavná postava, ako by som to nazval, nie je najinteligentnejší Niekedy ma jeho vtipy a personalita trocha odrádza a preto nedávam 10/10.

Celkovo : 7/10

Celkovo, 7/10 jedine kvôli kvalite animácie. A z toho vyplíva, prečítajte si komiks :)